بحران در رابطه عاطفی

اگر در رابطه با فردی هستید که افسردگی دارد، احتمالاً با ترکیبی از احساسات و انبوهی از سؤالات دست و پنجه نرم می‌کنید.
واقعاً احساس افسردگی چگونه است؟ چه کاری می‌توانید برای کمک به آن‌ها در شرایط سخت انجام دهید؟ علائم و درمان آن‌ها چگونه بر روابط شما تأثیر می‌گذارد؟ در حالی که تجربه هر فرد با افسردگی منحصر به فرد است، در اینجا چند راهکار وجود دارد که می‌توانید برای کمک به خود و عزیزتان انجام دهید.

فهرست:

1- آموزش ببینید.

یک راه عالی برای حمایت از عزیزتان این است که همه چیزهایی را که باید در مورد افسردگی بدانید، از جمله علل، علائم و درمان‌های آن بدانید. از پزشک شریک زندگی خود منابع معتبری که حقایق مربوط به افسردگی را ارائه می‌دهند بخواهید یا خودتان در اینترنت به جستجو بپردازید.

2- واقعیت را از افسانه و خیال جدا کنید.

افسانه‌های زیادی در مورد افسردگی وجود دارد. برای مثال، افسردگی صرفاً نتیجه تنبلی یا ضعف نیست. درد شریک زندگی شما ممکن است «فقط در سر او نباشد». افسردگی دلیل نمی‌خواهد. اگر با افسردگی آشنایی ندارید، با آموزش خود و یادگیری، افکار، عقاید و انگ‌های از پیش ساخته شده را به چالش بکشید.

به ویژه مهم است که احساسات و تجربه شریک زندگی خودتان را از این بیماری بسیار واقعی و مبتنی بر بیولوژیک، تأیید کنید و او را درک کنید، و بدانید افسردگی درست مانند هر بیماری دیگری، قابل درمان است.

خودکشی همچنین یک خطر بسیار واقعی برای افسردگی است، بنابراین مهم است که محیط اطراف خود را ایمن نگه دارید (مانند حذف هر گونه الکل و مواد مخدر) و اگر فرد مورد علاقه شما از خودکشی صحبت می‌کند، آن را جدی بگیرید.

درمان بحران در رابطه عاطفی

3- به یاد داشته باشید که مراقب خود باشید.

کنار آمدن با افسردگی فرد دیگر می‌تواند بسیار استرس زا باشد. اشکالی ندارد که برای خودتان وقت بگذارید. مراقبت از خودتان اصلا خودخواهانه نیست. در واقع، خیلی خوب است اگر زمانی را برای محافظت از ذهن، بدن و روح خود صرف کارهایی مثل کارهای زیر کنید:

  • رژیم غذایی سالم داشته باشید.
  • ورزش کنید.
  • به اندازه کافی بخوابید.
  • در سرگرمی‌ها و فعالیت‌هایی که از آن لذت می‌برید شرکت کنید.
  • دعا یا مدیتیشن را تمرین کنید.
  • استراتژی‌های آرامش‌بخشی را تمرین کنید.
  • زمانی را در طبیعت بگذرانید.
  • از نظر اجتماعی فعال و در ارتباط باشید.

مراقبت از خود ممکن است به معنای دانستن زمان خداحافظی با پارتنرتان نیز باشد. مطمئناً، این تصمیم باید با دقت سنجیده شود ( در حالت ایده آل با یک متخصص سلامت روان در میان گذاشته شود)، اما اگر سلامتی یا ایمنی احساسی یا جسمی شما یا فرزندانتان در معرض خطر است، ممکن است لازم باشد پارتنر خود را ترک کنید.

4- حمایت و پشتیبانی دریافت کنید.

وقتی کسی که به او اهمیت می‌دهید افسرده است، برای شما اشکالی ندارد که احساس ناامیدی، عصبانیت و ناراحتی کنید. با این حال، بسیار مهم است که اجازه ندهید این احساسات رشد کنند.
درمانگران، مشاوران و گروه‌های حمایتی فقط برای افراد مبتلا به افسردگی نیستند. جستجوی کمک حرفه‌ای برای خودتان می‌تواند به شما کمک کند احساس حمایت کنید، ناامیدی خود را تخلیه کنید و شما را نسبت به نیازهای عاطفی خود آگاه تر کند.
درمان همچنین می‌تواند به هر سوالی که در مورد مقابله با افسردگی یکی از عزیزان دارید پاسخ دهد. حتی اگر مسیر حرفه‌ای سلامت روان را دنبال نکنید، مهم است که در این زمان سخت به شبکه پشتیبانی خود تکیه کنید.

5- کنار آن‌ها حضور داشته باشید.

یکی از مهم ترین کارهایی که می‌توانید برای یک فرد افسرده انجام دهید این است که به سادگی در کنار او باشید و حمایت خود را به صورت شفاهی بیان کنید. نردیک آن‌ها باشید و یا در حالی که آن‌ها احساسات خود را با شما درمیان می‌گذارند به آن‌ها گوش دهید.
به آن‌ها در تعیین قرارها یا انجام برخی از کارهای روزانه که در تلاش برای انجام آن‌ها هستند کمک کنید. به آن‌ها بفهمانید که شما به هر نحوی که نیاز دارند در کنارشان هستید تا زمانی که بهبودی پیدا کنند.

6- موضوعات را شخصی برداشت نکنید.

افسردگی می‌تواند باعث شود که افراد به گونه‌ای رفتار کنند که معمولاً وقتی احساس خوبی دارند، رفتار نمی‌کنند. آن‌ها ممکن است عصبانی، تحریک پذیر یا گوشه گیر شوند. آن‌ها ممکن است مانند گذشته علاقه ای به بیرون رفتن یا انجام کارها با شما نداشته باشند. ممکن است همسر یا فرد مهم شما علاقه خود را به رابطه جنسی از دست بدهد.

این چیزها شخصی نیستند و به این معنی نیست که شریک زندگی شما دیگر به شما اهمیت نمی‌دهد بلکه آن‌ها صرفا علائم بیماری هستند که نیاز به درمان دارند.

7- در انجام کارهای روزانه فرد کمک کنید.

درست مانند زمانی که یک فرد به هر بیماری دیگری مبتلا می‌شود، ممکن است به سادگی نتواند از عهده انجام وظایف شخصی‌اش بربیاید. و درست مانند هر بیماری دیگری، ممکن است مجبور شوید به طور موقت برخی از کارهای روزانه آن‌ها را به عهده بگیرید تا زمانی که آن‌ها احساس خوبی داشته باشند و حالشان خوب شود و دوباره آن‌ها را انجام دهند.

کمک از متخصص برای مقابله با بحران ها

8- درمان مهم است.

درمان برای بهبودی فرد افسرده بسیار مهم است. شما می‌توانید با کمک به او در مصرف داروهای خود و به خاطر سپردن قرار ملاقات‌های او با درمانگرش کمک کنید. همچنین می‌توانید با اطمینان دادن به آن‌ها که کمک خواستن نشانه ضعف یا چیزی نیست که از آن خجالت بکشید کمک کنید.

9- امید بدهید.

با یادآوری دلایلشان برای ادامه زندگی، هر چه که هستند، به آن‌ها امید بدهید. شاید این امید فرزندانشان یا یک حیوان خانگی محبوب هستند که به آن‌ها نیاز دارند یا ایمانشان. این دلایل، که منحصر به فرد خواهد بود، می‌تواند به او کمک کند تا مدتی طولانی تر برای حال خوب تلاش کند.

10- عشق خود را نشان دهید.

افسردگی می‌تواند باعث شود که فرد احساس کند باری بر روی دوش دیگران است و ارزش عشق و حمایت را ندارد. فعالانه با این افکار مقابله کنید و به شریک زندگی خود بگویید که دوستش دارید. بگذارید بدانند که می‌دانید افسردگی بر افکار، احساسات و رفتار آن‌ها تأثیر می‌گذارد و (هنوز) آن‌ها را دوست دارید. به آن‌ها اطمینان دهید که اینجا هستید تا از آن‌ها در سفرشان به سوی بهبودی حمایت کنید.

اگر افسردگی در رابطه عاطفی را تجربه کرده‌اید، از احساس خود با ماروم صحبت کنید. 10 روش درمانی که در مقاله ذکر شده، چقدر در بهبود رابطه‌تان کمک کننده بود؟
حال خوب و آروم با ماروم
درخواست مشاوره

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *